אמסטרדם שאלות ותשובות

אספנו את כל השאלות שלכם, וניסינו לתת לכם תשובות עבורן.
אם יש לכם עוד שאלות, מחשבות, תוסיפו אותן בתגובות בסוף העמוד.

שאלות ותשובות

קופישופס (בהולנדית: Coffeeshop) הן חנויות בהולנד, אשר בהן נמכר באופן חוקי ובכמות מוגבלת סם הקנאביס ונגזרותיו לצריכה עצמית. על פי מדיניות הסמים של הולנד, מכירת מוצרי קנאביס בכמויות קטנות מותרת על ידי קופי שופס מורשים. רוב חנויות אלו מגישות גם משקאות ואוכל. עם זאת, אסור לחנויות להגיש אלכוהול או סמים אחרים, ועלולות להסתכן בסגירה אם ימצא שהן מוכרות סמים קלים לקטינים, סמים קשים או אלכוהול. הרעיון של רישוי מכירת קנאביס הוצג בשנות ה-70 במטרה המפורשת לשמור על הפרדה בין סמים קשים וקלים.

דרישת הגיל המינימלי לכניסה לקופי שופ הוא 18 ומעלה. עליכם להיות מסוגלים להציג תעודה מזהה (דרכון או רישיון בינלאומי).
למידע נוסף על כללי התנהגות באמסטרדם.

החזקה, מכירה וייצור של סמים אינם חוקיים בהולנד. עם זאת, יש לציין כי הולנד מאפשרת מכירת סמים קלים בקופי שופס. ישנם תנאים מחמירים מסוימים שחייבים לעמוד בהם על מנת שקופי שופ ימכור קנאביס, אך משקאות אלכוהוליים אינם נמכרים ואין אפשרות לצריכת אלכוהול בקופי שופ.

תוכלו למצוא קופי שופס ברחבי הולנד לא רק באמסטרדם, אבל לא בכל קופי שופ בהולנד תאפשר הכניסה לתיירים. במהלך העשור האחרון לערך, מספר הקופי שופס בהולנד ירד בדרך כלל, מקצת פחות מ-730 בשנת 2005 ל-564 בשנת 2020. בבירה אמסטרדם, כשליש מהקופי שופס הללו היו ממוקמים.

כאשר מעשנים מריחואנה, THC וכימיקלים אחרים בצמח עוברים מהריאות לזרם הדם, אשר נושא אותם במהירות בכל הגוף אל המוח. האדם מתחיל לחוות השפעות כמעט מיד, אנשים רבים חווים אופוריה נעימה ותחושת נינוחות. תופעות נפוצות אחרות, שעשויות להשתנות באופן דרמטי בין אנשים שונים, כוללות תפיסה חושית מוגברת (למשל, צבעים בהירים יותר), צחוק, שינוי בתפיסת הזמן ותיאבון מוגבר. כמובן שזה מאוד משתנה בין אדם לאדם לטוב ולרע.

עישון קנאביס מספקים את ה-THC הוא כמיקל שהתרכובת הפסיכואקטיבית העיקרית בקנאביס שמייצרת את התחושה הגבוהה. ניתן לצרוך אותו על ידי עישון קנאביס, ישירות לריאות שלך, שם הוא עובר ישירות לזרם הדם שלך ואל המוח שלך. על מנת שקנאביס אכיל ייכנס לזרם הדם ולמוח, עליו לעבור תחילה דרך הקיבה והכבד. 

מאכלי קנאביס הם ירגישו חזקים יותר וההשפעות יימשכו הרבה יותר. קנאביס אכיל חייב להתעכל ולעשות חילוף חומרים, כך שההשפעה יכולה לקחת עד שעתיים ועד 3 שעות, כך שהשיא יתפוגג במהלך שלוש השעות הבאות. בהשוואה להשפעות של קנאביס בשאיפה, שבדרך כלל מגיע לשיא תוך 10 דקות ונמשך שעה בערך. ולמרות שחומרי מאכל עשויים להיות חזקים, הם מבחינה טכנית מספקים ריכוז קטן יותר של קנבינואידים לזרם הדם.

שאלות ותשובות

מאכלי קנאביס הם ירגישו חזקים יותר וההשפעות יימשכו הרבה יותר. קנאביס אכיל חייב להתעכל ולעשות חילוף חומרים, כך עד שתתחילו להרגיש זה יכול לקחת עד שעתיים עד 3 שעות, כך שהשיא יתפוגג במהלך שלוש השעות הבאות.

עישון קנאביס מתחיל להשפיע בערך תוך 10 דקות ומתפוגג לאחר כמעט שעה. למתחילים תמיד העדיפות לקחת שאיפה אחת בלבד לחכות ולראות איך זה משפיע עליכם, תשתדלו לבלות יחד עם עוד אנשים.

שאלות ותשובות

יש לכם שאלות?

הוסף תגובה