כללי התהנגות בקופי שופ באמסטרדם

אם אתם מתכננים לבקר בקרוב באמסטרדם ולעשן מירחואנה, חובה לקרוא לפני שאתם מבקרים בקופישופ!

להמשך קריאה, גללו למטה

קופי שופ גרין האוס Green House אמסטרדם
פאפיט | Puffit
פאפיט | Puffit

פאפיט המדריך

כללי התהנגות בקופי שופ באמסטרדם, הולנד. מעוניינים לבקר בקופי שופ ולעשן שם מריחואנה או לטעום טראפלס?

במאמר זה תגלו מה לעשות ומה לא לעשות כשאתם בקופי-שופ. אם לא הייתם בעבר באמסטרדם, אני מניח שאתם לא רגילים לעשן גראס בפומבי. לכן טוב לברר מהם הכללים המדוברים ולוודא שהביקור הראשון שלכם יעבור בצורה חלקה ככל האפשר. יש מעט כללי יסוד שיש לעקוב כשאתם בקופי-שופ. אתם יכולים לקנות עד 5 גרם מריחואנה ליום. עליכם להיות מעל גיל 18 וחשוב מאוד שיהיה עליכם תעודת זהות, רישיון או דרכון. בקופי-שופ תוכלו לקנות מריחואנה בצורות שונות (כשהם מוכנים כלומר מגולגלים מראש, עשב (פרחים), חשיש, מאכלים כמו עוגות חשיש. בפאפיט אנחנו קוראים להם עוגות חלל. אך לא תמצאו פטריות קסם או סמים קשים.

להלן רשימת כללים בסיסיים בקופי-שופ:​

תהיו תמיד עם תעודה מזהה

כאמור לעיל, עליכם להיות מעל גיל 18 כדי לקנות גראס בקופי-שופ. אז דבר אחד שאתם לא יכולים לשכוח כשיוצאים לעשן הוא תעודה מזהה. יתכן מאוד שבלי תעודה מזהה, לא תקבלו שום עשב.

תשאלו איפה אתם יכולים לעשן

כן, ברוב הקופישופס אתם יכולים לעשן גראס, אבל עדיין, טוב לוודא את זה. יש קופי שופ המשמשים רק עבור קניה. וכאלו עם חדר ייעודי בו תוכלו לעשן גראס, ולעתים תוכלו ליהנות מכל חלל הקופי שופ. מה שחשוב גם אם אתם קונים ג’וינט של מריחואנה מעורבת עם טבק אתם באמת צריכים לשאול אם מותר לעשן אותו, מכיוון שחוקי טבק העישון נוטים להיות מחמירים בהרבה בקופי-שופ. אם ברצונכם לעשן סיגריה רגילה בתוך הקופי-שופ, שאלו את הצוות בקופי שופ אם זה בסדר לעשן סיגריה רגילה וכמובן תוודאו אם אנשים שנמצאים סביבכם שזה בסדר.

קנו תמיד שתייה

אתם לא חייבים לקנות גראס בכל קופי שופ, אבל אתם חייבים לקנות שתיה או חטיפים בכדי להנות מהמקום בשלווה. מה שטוב לדעת בקופי שופס שתמצאו קפה, מיצים וחטיפים. יש גם קופי שופ שמוכרים אוכל כמו המבורגר, צ’יפס וכן הלאה. אסור בשום פנים ואופן להביא ולהכניס אוכל מבחוץ ולאכול בפנים. אלא אם כן ביקשתם אישור מהצוות. אבל אנחנו מציעים לכם להימנע מזה ככל האפשר.

אל תוציאו תפריט מהדלפק

ברוב הקופי שופס אתם לא תראו תפריטים על השולחנות, התפריטים לרוב תמיד נמצאים על הקיר או תלויים. אם אתם מזהים תפריט על השולחן, אתם יכולים לשכוח מכל הנושא הזה, אבל כשיש רק אחד תלוי או על הדלפק, עדיף פשוט להשאיר אותו שם.

אל תוציאו את המסיבה שלכם החוצה

זכרו, שבהולנד, עישון מריחואנה אינו חוקי. הוא מבטל את ההפללה, וההבדל בין שני המונחים האלה הוא משהו שאתם באמת צריכים להבין. ואכן, אתם יכולים לקנות 5 גרם מריחואנה ליום ולאחסן עד 500 גרם לשימוש אישי. אבל זה לא חוקי – אם תקפידו על הכללים, לא תיעצרו. עישון מריחואנה למטרות אישיות נסבל, לא יותר. אם המסיבה שלכם בתוך הקופי-שופ אתם יכולים להיות בטוחים שלא יפריעו לכם. (כמובן בתנאי שלא תגרמו לבעיות). אם תחליטו לקחת את המסיבה לרחובות … זה לא יהיה רעיון טוב.

לא לצלם

ברור שלעשן ולצלם סלפי יכול להיות מגניב, אבל תמנעו מלצלם בתוך קופי שופ, הבעלים לא אוהב את זה. ואם החלטתם כן לצלם תבדקו טוב שאין בתמונה אנשים שאתם לא מכירים, יש כאלו שממש לא יאהבו את הרעיון שהם אולי במקרה מופיעים בתמונה ואז התמונה שלכם עולה לאינסטגרם או פייסבוק ואתם מתייגים את המקום והם יכולים להופיע שם. אז בכדי להימנע מתגובות כאלו, פשוט תצטלמו מחוץ לקופי שופ או שפשוט תבקשו אישור מצוות המקום.

אל תרכיבו כובע ומשקפי שמש

כשאתם נכנסים לקופי שופ, אתם תצטרכו להיכנס ללא כובע ומשקפי שמש. אם כן תיכנסו לבושים כך, צוות המקום יבקשו ממכם להסיר אותו. תזכרו הקופי שופ מוכר קנאביס, חשיש וכו׳. כך שהם נשארים דרוכים כל הזמן, לכל מקרה.

אל תגעו בעשב

זה חשוב מאוד. כשאתם מדברים עם המוכר סביר מאוד להניח שהוא יראה לכם את מה שאתם הולכים לקנות, בשביל שתוכלו להסתכל ולהריח אותו. אבל אתם ממש לא הולכים לגעת בו. אתם רשאים לגעת בו רק אחרי שאתם משלמים עליו.

לא חייבים להשאיר טיפ

בקופי שופ אתם לא חייבים להשאיר טיפים. וזה לא רק בקופישופס זה בכללי בהולנד. זה שונה ממה שקורה בישראל, אבל תתנהגו כמו שאתם בארץ, תשאירו טיפ קטן רק אם אתם מרגישים צורך כזה. (אירו אחד זה תמיד טוב).

תשמרו על הכללים, תכבדו את המקום והסובבים אתכם.​

אם לא הייתם בעבר באמסטרדם, אני מניח שאתם לא רגילים לעשן גראס בפומבי.
לכן טוב לברר מהם הכללים המדוברים ולוודא שהביקור הראשון שלכם יעבור בצורה חלקה ככל האפשר.

PUFFIT

פאפיט נוצר ע״י קבוצת חברים שהחליטה להקים אתר מקיף על כל הקופישופס שקיימים באמסטרדם.

ביקרנו בהרבה מקומות, בדקנו את התפריטים, עישנו, חגגנו, כתבנו מה דעתנו על כל קופישופ, מבחינת קהל, מחירים, עשבים וצלמנו תמונות של המקום. בנינו מדריך מקיף סביב קופי שופס בשבילכם. נשמח שתכתבו לנו תגובות.