אם אתם מתכננים לבקר בקרוב באמסטרדם ולעשן מירחואנה, חובה לקרוא לפני שאתם מבקרים בקופישופ!

כללי התהנגות בקופי שופ באמסטרדם, הולנד. מעוניינים לבקר בקופי שופ ולעשן שם גראס? במאמר זה תגלו מה לעשות ומה לא לעשות כשאתם בקופי-שופ. אם לא הייתם בעבר באמסטרדם, אני מניח שאתם לא רגילים לעשן גראס בפומבי. לכן טוב לברר מהם הכללים המדוברים ולוודא שהביקור הראשון שלכם יעבור בצורה חלקה ככל האפשר. יש מעט כללי יסוד שיש לעקוב כשאתם בקופי-שופ. אתם יכולים לקנות עד 5 גרם מריחואנה ליום. עליכם להיות מעל גיל 18 וחשוב מאוד שיהיה עליכם תעודת זהות, רישיון או דרכון. בקופי-שופ תוכלו לקנות מריחואנה בצורות שונות (כשהם מוכנים כלומר מגולגלים מראש, עשב (פרחים), חשיש, מאכלים כמו עוגות חשיש. בפאפיט אנחנו קוראים להם עוגות חלל. אך לא תמצאו פטריות קסם או סמים קשים.

גרין האוס אמסטרדם
גרין האוס קופי שופ, אחד המומלצים

להלן רשימת כללים בסיסיים בקופי-שופ:

תהיו תמיד עם תעודה מזהה
תשאלו איפה אתם יכולים לעשן
קנו תמיד שתייה
אל תוציאו תפריט מדלפק
אל תוציאו את המסיבה שלכם החוצה
לא לצלם
אל תרכיבו כובע ומשקפי שמש
אל תגעו בעשב
לא חייבים להשאיר טיפ
אל תעשנו טבק
עוגות חלל (Space Cakes)

הסבר מפורט יותר

1. תהיו תמיד עם תעודה מזהה

כאמור לעיל, עליכם להיות מעל גיל 18 כדי לקנות גראס בקופי-שופ. אז דבר אחד שאתם לא יכולים לשכוח כשיוצאים לעשן הוא תעודה מזהה. יתכן מאוד שבלי תעודה מזהה, לא תקבלו שום עשב.

 

2. תשאלו איפה אתם יכולים לעשן

כן, ברוב הקופישופס אתם יכולים לעשן גראס, אבל עדיין, טוב לוודא את זה. יש קופי שופ המשמשים רק עבור קניה. וכאלו עם חדר ייעודי בו תוכלו לעשן גראס, ולעתים תוכלו ליהנות מכל חלל הקופי שופ. מה שחשוב גם אם אתם קונים ג’וינט של מריחואנה מעורבת עם טבק אתם באמת צריכים לשאול אם מותר לעשן אותו, מכיוון שחוקי טבק העישון נוטים להיות מחמירים בהרבה בקופי-שופ. אם ברצונכם לעשן סיגריה רגילה בתוך הקופי-שופ, שאלו את הצוות בקופי שופ אם זה בסדר לעשן סיגריה רגילה וכמובן תוודאו אם אנשים שנמצאים סביבכם שזה בסדר.

 

3. קנו תמיד שתייה

אתם לא חייבים לקנות גראס בכל קופי שופ, אבל אתם חייבים לקנות שתיה או חטיפים בכדי להנות מהמקום בשלווה. מה שטוב לדעת בקופי שופס שתמצאו קפה, מיצים וחטיפים. יש גם קופי שופ שמוכרים אוכל כמו המבורגר, צ’יפס וכן הלאה. אסור בשום פנים ואופן להביא ולהכניס אוכל מבחוץ ולאכול בפנים. אלא אם כן ביקשתם אישור מהצוות. אבל אנחנו מציעים לכם להימנע מזה ככל האפשר.

 

4. אל תוציאו תפריט מדלפק

ברוב הקופי שופס אתם לא תראו תפריטים על השולחנות, התפריטים לרוב תמיד נמצאים על הקיר או תלויים. 

אם אתם מזהים תפריט על השולחן, אתם יכולים לשכוח מכל הנושא הזה, אבל כשיש רק אחד תלוי או על הדלפק, עדיף פשוט להשאיר אותו שם.

 

5. אל תוציאו את המסיבה שלכם החוצה

זכרו, שבהולנד, עישון מריחואנה אינו חוקי. הוא מבטל את ההפללה, וההבדל בין שני המונחים האלה הוא משהו שאתם באמת צריכים להבין. ואכן, אתם יכולים לקנות 5 גרם מריחואנה ליום ולאחסן עד 500 גרם לשימוש אישי. אבל זה לא חוקי – אם תקפידו על הכללים, לא תיעצרו. עישון מריחואנה למטרות אישיות נסבל, לא יותר. אם המסיבה שלכם בתוך הקופי-שופ אתם יכולים להיות בטוחים שלא יפריעו לכם. (כמובן בתנאי שלא תגרמו לבעיות). אם תחליטו לקחת את המסיבה לרחובות … זה לא יהיה רעיון טוב.

 

6. לא לצלם

ברור שלעשן ולצלם סלפי יכול להיות מגניב, אבל תמנעו מלצלם בתוך קופי שופ, הבעלים לא אוהב את זה.

ואם החלטתם כן לצלם תבדקו טוב שאין בתמונה אנשים שאתם לא מכירים, יש כאלו שממש לא יאהבו את הרעיון שהם אולי במקרה מופיעים בתמונה ואז התמונה שלכם עולה לאינסטגרם או פייסבוק ואתם מתייגים את המקום והם יכולים להופיע שם. אז בכדי להימנע מתגובות כאלו, פשוט תצטלמו מחוץ לקופי שופ או שפשוט תבקשו אישור מצוות המקום.

 

7. אל תרכיבו כובע ומשקפי שמש

כשאתם נכנסים לקופי שופ, אתם תצטרכו להיכנס ללא כובע ומשקפי שמש.

אם כן תיכנסו לבושים כך, צוות המקום יבקשו ממכם להסיר אותו.

תזכרו הקופי שופ מוכר קנאביס, חשיש וכו׳. כך שהם נשארים דרוכים כל הזמן, לכל מקרה.

 

8. אל תגעו בעשב

זה חשוב מאוד. כשאתם מדברים עם המוכר סביר מאוד להניח שהוא יראה לכם את מה שאתם הולכים לקנות, בשביל שתוכלו להסתכל ולהריח אותו. אבל אתם ממש לא הולכים לגעת בו. אתם רשאים לגעת בו רק אחרי שאתם משלמים עליו.

 

9. לא חייבים להשאיר טיפ

בקופי שופ אתם לא חייבים להשאיר טיפים. וזה לא רק בקופישופס זה בכללי בהולנד.

זה שונה ממה שקורה בישראל, אבל תתנהגו כמו שאתם בארץ, תשאירו טיפ קטן רק אם אתם מרגישים צורך כזה. (אירו אחד זה תמיד טוב).

 

10.  אל תעשנו טבק

אסור לעשן סיגריות ברוב הקופי-שופס, ברים, מועדונים באמסטרדם.

יש מקומות שעוד אפשר לעשן, אבל את זה אתם חייבים לוודא עם בעל המקום. אם זה מותר, קרוב לוודאי שיש אזור המיועד לכך. רבים ממעשני הקנאביס אינם מעשנים טבק ובבקשה לכבד זאת. בקופי שופ רבים, על כל שולחן יש צנצנות עם עשבים (בחינם) הם מתאימים לגלגול במקום טבק, והם הרבה פחות מזיקים לריאות שלכם מאשר טבק. 

 

11. עוגות חלל (Space Cakes) 

 אם אתם מתחילים אז עדיף שתתנסו קודם בעישון קנאביס בכדי שתרגישו ותבינו איך זה משפיע עליכם.

אכילה של עוגת חלל משפיעה אחרת וכמובן על כל אחד בצורה שונה.

כשאתם מעשנים, תתחילו עם פאף אחד תחכו 10-30 דקות ואתם כבר תרגישו אם זה בא לכם טוב או לא.

כשאתם אוכלים, אתם לא מודעים לכמות שיש לכם בביס וכאן זה לא מגיע אחרי 10 דקות, ההשפעה יכולה לבוא אחרי 5 שעות. אז קחו את זה בחשבון, כשאתם אוכלים עוגות חלל, עדיף שתהיו ליד המיטה שלכם במלון או בדירה. תעשו את זה במקום שתוכלו להינות ולשכב לנוח אם יש צורך.

פאפיט | Puffit
לחצו עלי ותבקרו בקופי שופ הבא

תשמרו על הכללים, תכבדו את המקום והסובבים אתכם.